קשר חי נחשון!
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

קשר חי נחשון!

קצת תרבות נחשון, כמו שרק נחשון יודעים! חפירות, וויכוחים, דיונים. אז תעלו, תשקיעו, תשלחו לחברים, תהנו, תשכילו ותיזכרו בתרבות של נחשון.

אינדקסחיפושLatest imagesהרשםהתחבר

צופיה - המייל השבועי, שלא תשכחו מאיפה באתם!

Go down 
מחברהודעה
אלון תלמי

אלון תלמי

צופיה - המייל השבועי, שלא תשכחו מאיפה באתם! Empty
הודעהנושא: צופיה - המייל השבועי, שלא תשכחו מאיפה באתם!   צופיה - המייל השבועי, שלא תשכחו מאיפה באתם! EmptySat Jun 25, 2016 6:17 am

היי אהובים, מה שלומכם? אז עכשיו גם תורי הגיע... אחרי המיילים של אדווה, אריאל ואמיר בהחלט יש לי נעליים גדולות להכנס אליהם...

אתמול ישבתי לראות סרטון של הרצאה של איזבל אלנדה, מעבר לזה שאני ממש מליצה לכם לראות אותו, הבנתי שעל זה אני אכתוב...
בסרטון היא מספרת על וויכוח שהיה לה ולאחותה על השאלה, האם פמיניזם זה מאבק של העבר, או האם הוא רלוונטי גם להיום? או במילים אחרות, האם ניצחנו כבר את הקרב הזה ואנחנו סתם נלחמים או האם הקרב הזה עוד לא קרב לסיומו?!        
אז אני בטוחה שהצד הפמיניסטי שלנו ישר יקפוץ ויגיד שעדיין יש בעיה, עדיין נשים לא מקבלות את אותן המשכורות של גברים, עדיין יש אלימות כלפי נשים, אונס, סחר בנשים ועוד... כמובן שזה נכון, אבל  העניין הוא הרבה יותר קשה מזה, עדיין יש מקומות בעולם שהפמיניזם לא הגיע אליהם כלל, מדינות שלמות שאישה אינה יכולה לבחור למי להינשא, אישה יכולה לקבל מכות כיוון שלא הכינה בזמן ארוחת ערב, וכמובן רצח על כבוד המשפחה (שלצערנו בישראל תופעה זו עדיין קיימת).  אז כמו שאנחנו מבינים, הקרב הזה עוד רחוק מלהיגמר.              
בנאום שלה היא מביאה משפט שבעיני הוא משפט מפתח לשינוי תפיסתי "עובדה היא, שאם מעניקים לנשים חינוך, עבודה, כוח לשלוט בהכנסותיהן, ולרשת ולהחזיק בנכסים, זה מועיל לחברה. אם האישה מועצמת, ילדיה ומשפחתה ייצאו נשכרים מכך. אם המשפחות משגשגות, משגשג הכפר, ובסופו של דבר - הארץ כולה". היא משווה את זה לנטיעת עצים כדי להציל את הקרקעות שלא פוריות, אז גם בחברה צריך לנטוע עוד עצים, אם רוצים הציל את החברה צריך לשנות את ההתנהלות ואת מעמדן של הנשים, צריך לשאוף לשלב אותן יותר בתפקידי מפתח.        
כהוכחה לחשיבות- אפשר לראות שהחברות החלשות, והעניות, אלו הן אותן החברות שמכפישות ומשפילות את הנשים.

במהלך השנה במכינה דיברנו הרבה על פמיניזם, על שוויון ועל כך שלכולם מגיע את שוויון הזדמנויות ותנאים שווים. אבל לדעתי זה מעבר למגיע, אלא זה צעד הכרחי כדי להגיע לחברה טובה יותר, משגשגת יותר, רווחית יותר וכמובן יצירתית יותר. זה לא כטובה לנו הנשים, זה כטובה לערים שבהן אנחנו חיות, למדינה ובסופו של דבר לעולם כולו.

ממליצה לכם לצפות בסרטון:

http://www.ted.com/talks/isabel_allende_tells_tales_of_passion/transcript?language=en#t-840000

ואם כבר ממליצה גם על הסרט סופרג'יסטיות:

http://serethd.net/%D7%91%D7%99%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%94/%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%AA%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%95%D7%91.html

אוהבת המון ומתגעגעת!!! (אגב, אתם תמיד מוזמנים לבקר בשדרות! יש חדר אורחים מפנק!)
חזרה למעלה Go down

צופיה - המייל השבועי, שלא תשכחו מאיפה באתם!
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1